Primobolan ( Rimobolan ) Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Merhaba sevgili takipçilerim. Gelen mesajlar doğrultusunda bugünde sizlere Primobolan, yeni adıyla Rimobolan hakkında bilgiler vereceğim. Yine aşama aşama gidelim, nedir ne değildir nasıl kullanılır yan etkileri nelerdir hepsine göz atalım.

İçindekiler

Primobolan ( Rimobolan ) Nedir?

Primobolan (Metanolon) MEDS yani methanolone enanthate depot schering firması tarafından üretilen bir ilaçtır. Birçok ülkede üretimi vardır ve 100mg/ampul olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. İlacın orjinali 100mg/ml olduğu için kesinlikle bu doz üzeri primobolan görürseniz orjinal değildir. Bu ilaç çoğu androjen reseptörüne bağlanma konusunda testodan daha güçlü olduğu için steroidler üzerinde büyük bir avantaja sahiptir. Vücutta protein tutumunu arttırıp kırmızı kan hücrelerini çoğaltmaya yarar. Kas kazanımı için gerekli olan Nitrojen tutumunuda arttırmaktadır. DHT türevi bir ilaçtır.

Primobolan Nasıl Kullanılır?

Primobolan uzun süre kullanımlarda hacim kazanmak için oldukça etkilidir. Bayanlarda kullanımı diğerlerine göre daha iyidir ve aybaşı zamanlarını etkilemediği gözlemlenmiştir. Aybaşı durumunu yine doktorunuza danışmadan bayanlar lütfen kullanmasın, sonuçta bizler doktor değiliz %100 net bilgiyi size asla veremeyiz.

Haftalık kullanım dozu erkeklerde 200-400mg olarak yeterli görülmektedir. 200mg altına inmek ve 400mg üzerine çıkmak olmaz. 200mg altı büyük bir fayda sağlamazken 400mg üzeri yan etkiler ortaya çıkarabilir. Primobolan yanına sustanon ve metanabol, danabol, dianabol kombinlenip kürler yapılabilmektedir. Ayrıca tecrübeli sporcular kadınlar için oral primobolan öneriyorlar bilginiz olsun.

Primobolan Yarılanma Ömrü Nekadar?

Çok kullanıcının merak ettiği soru belkide. Primobolan enanthate için yarılanma ömrü 9 – 10 gündür. Oral versiyonunda da yarı ömrü çeşitli söylentilerde ama bildiğimiz Primobolan acetat 4 saat bir yarılanma ömrüne sahip diğerleride 6 saatsürmektedir. Oral primobolanın 4-6 saatlik bir yarılanma ömrü vardır.

Primobolan (Rimobolan) Yan Etkileri Nelerdir?

Nekadar az zararlı denilsede elbette yan etkileri olmaktadır. Erkeklerde uzun süre ve yanlış dozajlarda kullanımda prostatı etkileyebilmektedir. Vücutta su tutması görülebilir. Diğer steroidlere göre zararı en az olarak görülmektedir. Kullanım konusunda en az 4 hafta max 12 hafta olacak şekilde kullanmak gerekmektedir. Uzun kullanımlarda karaciğer tahribatı yapabilir, o yüzden koruyucu almanız gerekebilir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.