Winstrol (Stanozolol) Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Merhaba sevgili takipçi arkadaşlarım. Bugünde sizlere çok merak edilen Winstrol (Stanozolol) Nedir ve Ne İşe yarar, Nasıl kullanılabilir? Bu konularda güzel detaylı açıklamalar yapalım bilgilendirelim. Şimdi herzamanki gibi aşama aşama anlatmaya başlıyorum.

İçindekiler

Winstrol (Stanozolol) Nedir? ve Ne İşe Yarar?

Bu steroidimiz Winstrol adı verilsede orjinal ismi Stanozolol’dur. 1962 yılında Winthrop Laboratoies tarafından dihidrotestosterondan geliştirilen ve FDA tarafından da insanların kullanılması için güvenli olduğu belirtilen bir steroidtir. Steroidlerden farklı olarak tablet Winstrol alınımında karaciğer sindirm faaliyetlerinde sağ olarak kurtulabilmektedir. Bu sebepten dolayı tablet olarak satışı çok yüksektir. Winstrol vücut geliştirme ve diğer branşlarda da “Yağ Yakımı” için en sık kullanılan steroidlerden birtanesi. Çok yaygın olarak kullanılır ve kullanımda performans arttırımı yapmaktadır. Ayrıca Winstrol tıbbi alanda kalıtsal anliyoödem ve anemi tedavisindede kullanılmıştır. inchem.org da yapılan bir açıklamada Amerika’da osteoporoz tedavisinde ve bodur çocukların büyümeyi teşvik edilmesi için kullanıldığı yazmaktadır.

Winstrol (Stanozolol) Nasıl Çalışır?

Winstrolün enjeksiyon olanıda tablet olanıda aynı yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı etki yollarıda aynıdır. Winstrol reseptörlerle hareket eden anadrol (anapolon) veya dianabol, danabol, gibi steroidlerin aksine vücutta hareket etmek için hücrelerin androjen reseptörlerine bağlanmaktadır. Winstrol ayrıca cinsel hormon bağlayıcı olan globulin SHBG ile bağlanması için yüksek bir çekime sahiptir. Daha yüksek dozda winstrol kan dolaşımında kalıp kas büyümesinide arttırabilir. Yükse protein üretme yeteneği sebebiyle yağsız kütle oluşumu için kullanımı yaygındır. Sert kas sağladığı halde yağ kaybı aslında çok olmamaktadır. Çünkü, su tutumu çok az olacağı için gelişmiş kaslarınızın sert ve kaliteli bir görünümü ortaya çıkacaktır. Çünkü yapılan kürlerde alınan kiloların çoğu su olarak biliniyor. 10kg alan bir sporcu max 1.5 2kg kas inşası yapabilir diğerleri yağ ve sudur.

Winstrol oral tablet olarak alınabilir ama genellikle uzmanlar karaciğer tahribatı için pek önermezler.

Winstrol Depot Nedir?

Evet, şimdi depottan bahsedelim. Dianabol, Deca durabolin (Methandrostenolon, Nandrolone Decanoate) tüm zamanların en büyük popülarite kazanan ve yaygın kullanılan anabolik steroidleridir. Winstrol 1959 yılında ilk olarak geliştirildi ve birleşik krallıkta Winthrop lab. reçeteli üretmeye başladı yukarıda bahsetmiştik. 1962 yılında ABD’de reçeteli satışına başlandı. Winstrol daha popüler bir şekilde bir oral anabolik steroid olarakta bilinirken Enjekte edilebilir eşdeğerine Winstrol Depot denmektedir. Tüm enjekte edilebilen steroidlerin aslında depot terimi tıbbi bir terimdir.

Bu sebepten dolayı bir ilaçta depot kelimesi kullanılıyorsa bu ilaç gerçekten enjekte edilebilir bir varyantı vardır anlamındadır.  Enjeksiyon hali nekadar popüler olsada oral olarak daha çok satışı yapılıp tercih edilmektedir. İnsanların Depot yerine oral’ı tercih etme sebebi aralarında kimyasal, yapısal olarak bir fark olmamasıdır. Winstrol depot orala göre şu avantajı içermektedir, oral yolla alınan winstrol mecburen karaciğer tarafından işlenmek zorundadır, karaciğer toksitlerinin artmasına sebep olduğu %100 kesindir. Winstrol Depotsa karaciğerden ilk geçişi gerçekleştirmediği için karaciğer toksitlerini büyük bir ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca Winstrol depot 9 saat yarılanma ömrüne sahip oralla karşılaştırılınca 24 saat daha uzun bir yarılanma ömrüne sahiptir.

Winstrol Depot Neden Bu Kadar Popüler?

Bu ilacın popülaritesi daha öncede belirttiğimiz gibi ana hatlarıyla belirtilen sebeplerle oral muadili ile kıyaslanınca azalma eğiliminde. Winstrol DHT türevi ailesine ait olan Dihidrotestosteron türev olarak bilinmektedir. Bu ailenin içinde diğer anabolik steroidler arasında Anadrol (Anapolon), Oxymetholone, Anavar (oxandrolone), Masteron ve diğer türevleri bulunmaktadır. DHT’den üretilen steroidler ana hormona benzer özellikler taşır. Dolayısıylada Winstrol herhangi bir dozda kesinlikle aromatize olmaz östrojene dönüşmez.!!

Onun kimyasal değişiklikleri çok güçlü bir anabolik güç vermektedir. Testosteron ile kıyaslanınca Winstrol 3.3 kat daha anabolik gücü yüksek bir güç sergilemektedir. Testo anabolik derecesi 100, Winstrol anabolik derecesi 330dur. Anabolik gücü testodan daha büyük olmasıyla birlikte androjenik gücüde 30’a düşürülmüştür. Testo androjenik gücü 100’dür.

Winstrol Depot Nasıl Çalışır? En İyi Kullanımı Nasıl Olur?

Winstrol Depot sadece yağ yakım kürlerinde değil, hacim ve kütle artışı yapabilen çok yönlü bir steroidtir. Çoğu kimse bu ilacın “sadece yağ yakımı” ya da “su atıyo abi ya” diye bildiği bir ilaç değildir. Vücut geliştirmeciler çıplak kas görünümü, yumuşak ve kabarık görünme, kötü ve istenmeyen su tutması olmadan arzulanan yağ yakımı ve kütle artışı sağlayabilmektedir.  Sıklıkla kaslarınıza sert ve 3D görünüm getirip beden tanımınızı geliştirme kabiliyetine sahip bir yeteneğe sahiptir.

Winstrol Depot karaciğerde ilk geçişten kaçındığından dolayı söz konusu olan rakibinden daha uzun süre çalıştırılabilmektedir. Winstrol’ün oral türevi, tüm oral C17-alfa alkollü anabolik steroidler gibi 6-8 hafta sürelerden önce kullanmak üzere öneriliyor. Winstrol Depot karaciğere başlangıçta doğrudan maruz kalmayı önlediğinden dolayı 10 hafta aralığında daha uzun süre çalıştırılabiliyor.

Winstrol Depot Yan Etkileri Nelerdir?

Winstrol Depot için daha özel olan yan etkiler rahatsızlık verici ve oldukça tahriş edici enjeksiyonlarla çok fazla etkiye sahiptirler. Enjeksiyondan sonra yapılan bölgelerde ağrılar olabilmektedir, kramplarada neden olabilmektedir. Kas enjeksiyonlarında yapılan bölgede kas hareketleri kısıtlanır ve sizi zorlayabilir. Vücut geliştirmeciler Winstrol zamanları programlarını değiştirmek ya da zamanlamak zorunda kalırlar. Winstrolünde önemli yan etkileri olmaktadır. Vücudunuzda kolesterol düzeylerini olumsuz etkileyebilir, HDL (iyi kolesterol) seviyesini düşürüp vücudun LDL (kötü kolesterol) seviyesini arttırmasından dolayı uzun süre olumsuz olarak değişime uğrasada kardiyovasküler hastalık riskinin artmasına neden olabilmektedir. Winstrol deposunun C17AA ile modifiye edilmiş olmasıyla birlikte potansiyel karaciğer toksitlerini görse de oral formundan daha az etkisi olacaktır. Winstrol kürü sırasında kesinlikle karaciğer destek bileşikleri TUDCA ve ya NAC 600 gibi ilaçları dahil etmelisiniz.

Winstrol (Stanozolol) Ticari İsimleri Nelerdir?

  • Winstrol
  • Stanozolol
  • Stanabolic
  • Winstrol-V
  • Winstrol-50
  • Stanabol
  • Azolol
  • Strombafort
  • Winni
  • Winny

Bilinen ticari isimleri bunlardır, elbette farklı üretimlerde olabilir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.