Boldenon (Equipoise) Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Tekrar merhaba sevgili takipçi arkadaşlarım. Bugün sizlere Boldenon (Equipoise) hakkında bilgiler vereceğiz. Yine aşama aşama gidip bilinmesi gerekenleri, kullanım seçenekleri, yan etkileri vb birlikte inceleyelim.

İçindekiler

Boldenon (Equipoise) Nedir? Ne İşe Yarar?

Boldenon enjekte bir steroid ilaç olan Boldenon Undecyleate’ın popüler ismidir. Güçlü anabolik etkileri ve hafif androjenik etkileri gösteren testosterondan türetilen bir ilaçtır. Bu steroid vücut geliştirme camiasında oldukça popüler bir etkiye sahiptir. Kas kütlesi artışı ve istikrarlı, tutarlı gelişim sağladığı için ve bunu kolaylaştırdığı için tercih edilmektedir. Boldenon’u diğer steroidlerle kullandığınızda harika sonuçlar vermesiyle bilinmektedir. Bu ilacımız günümüzde artık Deca Durabolin yerine kullanımı artan bir ilaç haline gelmiştir. Deca hakkında bilgi almak isteyenlerde önceki yazımız
Deca Durabolin Nedir? Nasıl Kullanılır? buraya bakabilirsiniz.

Depot olduğu için bulk döneminde kullanırken Testosteron Enanthate ve Cypionate ile çok iyi kombine olurlar. Diyette de farklı kürler yapılabilmektedir. Trenbolon Acetate, Testosteron Propionat gibi steroidlerle birlikte kür çeşitliliği yapılabilir. Tabi bilmeyen kişiler için Boldenon’un bir özelliğide acıktırma hissidir ve karnınız sürekli acıkır yemek yeme gereği duyarsınız. Buda sizleri diyet döneminde çok zorlayabilir. Bazı kişiler haftalık 750mg almasına rağmen acıkmayabilir tabi. Kişiden kişiye değişebilmektedir.

Boldenon (Equipoise) Nasıl Kullanılır?

Boldenon kullanımında çoğu ilaç satıcısının yada spor hocasının söylediği “bunu bi çakıyosun heryerin damar damar 2 haftada makine oluyosun” gibi söylemleri asla ve asla umursamıyoruz. İlacımız en az 8 – 10 haftalık kullanımı yapılan uzun kürlerde kullanılır ve boldenon kullanılmaya başlandıktan en erken 2 – 3 hafta sonra vücutta çalışmaya başlayan bir ilaçtır. Yani 2 doz alıp canavar olacaksınız diye bir durum söz konusu yok arkadaşlar. Boldenon kullanımında su tutumu olmadığı için kütle olarak hacim artışı sağlanabilir. Genellikle yaygın olarak kullanımı Tren, Testo kombinleri ve yanına danabol, dianabol, metanabol, anapolon vb ilaçlarla kombine yapmaktır. Boldenon, Halotestin veya Wintrol gibi aromatize edilmeyen ilaçlarla birleştirilince yağ yakımı kürlerinde kullanıldığında kas kütlelerini ciddi anlamda değiştirdiği söylenebilir. Haftalık olarak kullanım dozları en az 400mg olmalıdır, yumuşak bir ilaç olduğu için tercih edilir ve yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Boldenon (Equipoise) Faydaları Nelerdir?

Evet, çok arkadaşımızın merak ettiği, ya ben boldenon kullanacam ama bunun bana ne yararı oluyor? sorularına ufak bir cevap niteliğimiz olsun.

 • Geliştirilen bir protein sentezi : Diğer çok steroid kadar güçlü olmasa bile boldenon protein sentenizi belirli bir dereceye kadar arttırmaktadır. Definasyon esnasında zayıf kas kütlesi sağlamanızda yardımcı olabilir ve hacim kürü sırasında hafif kaliteli kazanımlar elde etmenize yardımcı olabilir..
 • İştah artışları : Veteriner ilacı olan Boldenon atların fiziksel kütlesinin arttırılmasına yardımcı olmak için üretilmiştir, İnsanlarda onu aynı nedenlerle kullanırlar, aşırı bir kas gelişimi sağlamasa bile iştah gibi durumlar için kullanan çok insan vardır. Kullanımda yapılan araştırmalarda çok kullanıcının ciddi iştah arttığı gözlemlenmiştir.
 • Stres (Glukokortikoid) hormon aktivitesi düşürülmesi : Boldenon ağırlık kaybına neden olabilecek kortizol gibi belirli stres hormonlarının etkisini azaltabilmektedir.
 • Kırmızı kan hücresi arttırırmı : Son maddemizde de boldenon kas ve organlara oksijen, besin maddelerinin verilmesinde yardımcı olacak yeni kırmızı kan hücreleri üretiminde çok yardımcı olur. Azot retansiyonu içinde yakıtın kas tutulmasına yardımcı olan ve egzersiz sonrası iyileşmesini sağlayan pozitif azon dengesinin korunması için yardımcı olabilmektedir.

Boldenon Başlangıç, Orta ve İleri Seviye Dozajları

Başlangıç Seviyesi : Fizik ve performans arttırımı için Boldenon dozajları diğer anabolin steroidlere kıyasla ılımlı aralıklarda ve civarlarda bulunurlar.  Boldenon için tipik yeni başlayanlar Testosteron dozajlarına çok benzemektedir. haftalık 300 – 500 mg aralığında  kullanılmaktadırlar.

Orta Seviye : Bu seviyede olan kullanıcılar diğer anabolin steroidlerle biraraya getirdiklerinde 500mg’dan daha yüksek oranlara girmeye çok gerek duymadan haftalık 500 – 750mg dozajlarla alındığında çok iyi kazançlar ve ilerleme elde edebilirler. Çok yüksek dozlara ihtiyaçları yoktur, bu dozajlar gerçekten sizi tatmin edecektir. Çünkü çıtayı yavaş yavaş yükseltmeniz gerekir, birden sıçrama yapılmaz.

İleri Seviye : Kullanıcılar aldıkları steroidlerin yanında haftalık olarak en az alabileceği 750 mg (taban) olarak kullanıma başlarlar ve 1250mg yani 1.25gr dozaja kadar kullanabilmektedirler.  Normalde boldenon aromatizasyon hızını arttırmak fakat yüksek dozlarda kullanıldığında bu aromatizasyon hızında ciddi ir artış olabilir ve dolayısıyla Östrojenle ilgili yan etki riskindede artış olacaktır. Lütfen uzman olmadan bu tür dozajlara çıkmayınız.

Kadınlarda Boldenon Dozajı ve Kullanımı

Boldenon ana hormon Testosteron’dan daha düşük androjenik mukavemet derecesi gösterdiğinden dolayı kadınlar içinde uygulanan bir anabolik steroid konumundadır.  Kadın kullanıcılarımız genellikle haftalık 50-75mg dozajlarında kullandıklarında YETERLİ doz olduğu konusunda hemfikir olmuşturlar. Kadınlarda boldenun güzel özellikler getirsede bu hormonun kan plazma seviyelerini kontrol edilmesinde güçlük çekebilmektedirler. Kullanım bırakılmasından sonra (14 gün) çok uzun yarılanma ömrü olmasından dolayı kan plazma düzeylerinin çok yavaş şekilde düşürülmesine ve vücudun hormonun çok yavaş yavaş ortadan kaldırılmasına dönüşeceğini anlatırlar.  Özellikle kadın kullanıcılarda virilizasyon belirtileri ortaya çıkınca ve hormon derhal kesilmesi gerektiği durumlarda çok dikkat etmelidirler ve kesinlikle göz önünde bulundurun.

Örnek (Tamamen Bilgilendirme Amaçlı) Boldenon – Equipoise Kürü

Bu yazacağım kürü kesinlikle uygulamıyorsunuz arkadaşlar, sadece ÖRNEK verebilmek amacıyla yazıyorum, çünkü kürler kişiye özel yazılır, ihtiyaca göre hazırlanır, hazır kür programı diye bir durum olamaz. 70kg sporcuyla 95kg sporcuyu aynı küre sokamazsınız. Lütfen bu konuda sadece bilgilendirme olduğunu unutmayınız.

Ortalama 14 haftalık bir kullanım yaptığımız sporcuda 1-8 hafta aralığında 500mg haftalık testosteron ve 300mg boldenon ile start veriliyor erkek kullanıcılar için. 0.5mg 2 günde 1 kullanılacak şekilde arimidex alınıyor. 9-12 hafta aralığında 500mg testo devam ediyor 300mg boldenon devam ediyor günlük 40mg winstrol ekleniyor, 0.5mg 2 günde 1 kullanılacak şekilde arimidex devam ediliyor. 13-14. hafta boldenon kesiliyor, 500mg testo devam ediyor 40mg günlük winstrol ve 0.5mg 2 günde 1 kullanılacak şekilde arimidex devam ediyor. Bu kürün ilk 12 haftasındaki Boldenon kullanımı kalori yetersiz definasyon diyetinize rağmen yağsız kas kütlesi alabilir ve koruyabilirsiniz. Bu kür sonuna winstrol ekleme sebebimizde kasların sertleştirilmesi ve define görünmesini sağlamaktır. Kadınlarsa 12 hafta boyunca 25mg dozlarda alabilirler. PCT’sini yazmıyorum çünkü kürü uygulayan bodoslama atlayacak çok arkadaş var, bu kürün PCT süreci çok farklıdır yazmıyorum kullanmamanız için.

Boldenon (Equipoise) Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Arkadaşlar daha önceki yıllarda hep kulağımıza gelen, kullanıcıların merak ettiği bikaç şeyi yazalım ki sizlerde bilgilenmiş olun.

Soru : Boldenon Bir Testosteron Mudur?

Cevap : Boldenon ve testosteron aynı değildir, fakat günümüzde Boldenon, testosteronun bir türevi olarak üretilir. Östrokenik içeriğin sadece yarısı kadardır ve çok kullanıcı için oldukça hafiftir.

Soru : Boldenon Kullanım Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Cevap : Boldenon kullanımında kan dolaşımına karışması en az 21 gün sürmektedir arkadaşlar, bu konuda bilimsel araştırmalar ve kullanıcı yorumlarının GERÇEĞİ bu şekildedir. 2 –  ampul vurup hulk olacaksınız diye belirten kişilere inanmayınız. Haftada kullanımı 2 defa 200 – 200 mg şeklinde olacaktır. 3 günde 4 günde bir enjeksiyon yapılabilir.

Soru : Boldenon Kazançları Neler Olacak?

Cevap : Steroidlerde yeniyseniz eğer, beslenmenizde ve egzersiz programınıza bağlıysanız, gerçekten iyi bir beslenmeniz varsa 12 – 14 haftalık bir kürde 2 – 3kg kas kütlesi almak mümkün olabilir. Bunu söylüyorum altını çize çize 1 kürde 8 – 10kg kas KAZANAMAZSINIZ, İMKANSIZDIR. Bu yür yaklaşımlar tamamen satıcıların oyunudur. Boldenon kazançları çok yüksek değildir bilginiz olsun, ama güzel bir damarlanma yaşayabilirsiniz.

Boldenon Yan Etkileri Nelerdir?

Nekadar boldenon yan etkileri hafifte olsa elbette her ilaçta olduğun gibi ondada yan etkiler vardır. Sonuçta atlara vurulan bir ilaçtan bahsediyoruz değil mi 🙂 Herhangi bir steroid sınıfının yaptığı Akne, doğal olmayan bir kıl artışı (sırt ve omuz) ciltte yağlanma, hafifte olsa seste kısılmalar ve yatkınlık varsa hafif saç dökülmesi (100 kullanıcıdan 5’inde görülmüş) olabilmektedir.

Boldenon en büyük problemlerinden birisi yan etki yaptığı kullanıcılarda göğüs, sırt ve omuzda akne çıkmasıdır. Bu nedenle akneye karşı bir yatkınlığınız varsa günlük olarak anti-bakteriyel sabunları kullanabilirsiniz. Diğer bir yan etkiside iştah artışı olarak söyleyebilir. Sürekli olan bir açlık duygusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz, herkeste bu yan etkiler olmaz ama yinede bilginiz olmalı.

Boldenon (Equipoise) Ticari İsimleri Nelerdir?

 • Boldebolic
 • Equidex
 • Equibol
 • Mitgan
 • Ultragain
 • Ganabol
 • Boldabol
 • Boldebolin

Bilinen isimler bunlardır, elbette başka üreticilerde olabilir isim farklılığı ve bizim duymadığımız çok ürün olabilir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.