GHRP-6 Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Merhaba sevgili takipçilerim. Bugün sizlere peptidlerden kaldığımız yerden devam edelim diyorum ve GHRP ile konumuza girişiyoruz.

Şimdi öncelikle bu ghrp nedir, nasıl kullanılır, ne şe yarar, yan etkileri nelerdir, kürleri nasıl yapılır detaylarıyla açıklayalım.

İçindekiler

GHRP-6 Nedir?

Büyüme hormonu olarak adlandıracağımız ghrp-6 temelde vücudumuzdaki HGH’nin doğal salınım düzeylerini arttırmayı kolaylaştıracak bir HGH sekretuarojudur. Ayrıca kullanım esnasında vücut kütlesinde artışı sağlayacağı için yağ yakımınada olanak sağlamaktadır. GHRP-6 2. versiyonuna göre daha başarılıdır ve yapay d-amino asitleri içermektedir. Bunlarda büyüme hormonlarınnı serbest kalmasına yöneltmesine olanak sağlar. GHRP-6 GHRH ile iyi çalıştığı için bu reseptör yerine Ghrelin reseptöründe çalışmaktadır. GHRP 6 amino asitten oluşan eşsiz bir zincire sahiptir ve vücudumuzun HGH sekresyonlarını serbest bırakması gerektiğini söyleyen bir bileşendir.  GHRP-6’da esas olan salgılamanın HGH sekresyonlşarının durdurulmasından sorumlu olan somatostatin’i bloke etmesidir.

GHRP-6 Kullanım Alanı Nedir?

Bu maddeyi kısaca özet geçeceğim, geçen olarak bu ilacın üretilme ve kullanılma alanı var tabiki her ilaçta olduğu gibi. Açlık duygusu başlatıp kişilerin enerji metabolizmalarını iyileştirip gıda tüketimini arttırmaktır. Ayrıca büyüme hormonu eksikliği tedavisi, obezite ve yeme alışkanlıklarında bozukluk olanlarda kullanılmak için üretilmiştir.

GHRP-6 Nasıl Çalışır?

GHRP-6 vücuda alındığında direkt olarak büyüme hormonlarının salımına olanak sağlayan anterior hipofiz bezini uyarmaktadır. GHRP-6 büyüme hormonlarının salınımındaki inhibisyonun değişikliklerini tetikleyen ve ger ibesleme döndüğünü doğrudan etkileyen, doğal salgı, uzun süreli suni kullanım nedeniyle bozulduysa şayet bunların doğal üretimini arttırmak ya da düzenlemek içni kullanılır. GHRP-6 sinir sisteminide etkilemektedir. Kullanımda potansiyel bir koruma sağlayıp nöronları etkiler (iyi anlamda) ve böylelikle güç arttırma yeteneğine sahiptir. GHRP-6 işleyişide DHT türevi steroidlerin çalışmasıyla hemen hemen benzemektedir.

GHRP-6 Ailesinde Neler Var?

GHRP-6 çok büyük bir iştah uyarıcısı olarak piyasada biliniyor ama GHRP ailsindeki GH salınımı en güçlü olan peptidtir. Kısaca ağaşıda birkaç ghrp ailesine ait üyeleride yazayım.

 • Hexarelin : Bu ailenin en güçlüsüdür, kullanan herkese çok büyük etkiler verdiği bilinir. Prolaktin ve kortizol yan etkileri yaratmaktadır. Desensitizasyon dozajına bakılmadan gerçekleşir.
 • GHRP-2 : 6 versiyonunun kardeşi diyebiliriz.
 • GHRP-6  : Buda bir miktar prolaktin ve kortizol sorunu yaratmaktadır.
 • İpamorelin : Bu hafif, prolaktin ve kortizol oluşturmayan çok yüksek dozlarda desensitizasyon olmadan GH salınımı yapabilen türdür.

GHRP-6 Faydaları Nelerdir?

 1.  Vücut Yağını Düşürme Özelliği : GHRP-6 yağ yakım özelliğine sahiptir, budavücut geliştirmeciler içni çok iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıcada kilo alan ve spor salonunda çok çalışmak istemeyen kişilerin tercihi olabilir.
 2. Kas Arttırma Özelliği : GHRP-6 kullanımında güzel bir beslenme ile saf kas kütlesi inşaası mümkün olmaktadır. Tabi size asla şukadar kilo hacim alırsınız diyemeyiz, kimse söyleyemez. Söyleyen adam yalan söyler bilginiz olsun.
 3. Dayanıklılığı Arttırma Özelliği : Vücud dayanıklılığı kullanımdan kısa süre sonra artışa geçeceği için eskiye nazaran çok iyi bir sağlamlık kazanabilirsiniz.
 4. Kasları Koruma ve Anti-Enflamatuar : GHRP-6 kaslarınızın çok daha iyi korunmasını sağlyarak yağ kaybedip kas kurtarma işlemi ve sentezi için en önemli anti-enflamatuar ajanı olarak görevlidir.

GHRP-6 Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm steroid sınıflarında olduğu gibi bazı peptidlerde de nadirde olsa yan etki görünmektedir. En sık görülen yan etkisi iştahın fazlaca artmasıdır. Kür boyunca kullanımda bu açlık sürekli yaşanır ve yemek yedikten sonra kademeli olarak azalır.

Büyüyen meme uçları diyebiliriz. Neden mi? Post GHRP-6 uygulamasında prolaktin salınımında gözle görülür bir artış olacağı için kullanıcı kişilerde büyüyen meme uçları (jinekomasti) olacaktır. Nadirde olsa bunu yapabilmektedir.

Çok nadirde olsa grip benzeri bir etkinin ortaya çıktığı saptanmıştır. Ateş ve grip rahatsızlıkları yaşayanlar olmuş, fakat kullanım kesilince bir problem olmamış.

Eklem ağrıları yapabilmektedir, yaygın bir yan etkidir. Baş ağrısı yapabilir, bazen bu rahatsız edecek durumda bile olabilir. Karıncalanma ve uyuşma etkiside vardır. Bu yazdığım yan etkiler kullanıcılardan derlenmiştir, sizde aynısı olacak yada farklı birşy çıkmayacak diye bir durum yok. Kullanırken bilinçli dikkatli olmak yanında koruyucuları almak gerekiyor.

GHRP-6 Kürleri Nelerdir?

3 aşamada bunu toparlayalım ve makaleyi bitirelim.

 1. Kas Büyümesi ve Yağ Yakımı için GHRP-6 Kürü
 2. Sadece Yağ Yakımı için GHRP-6 Kürü
 3. Yaşlanmayı Geciktirmek ve Gündelik Hayatta İyi Hissetmek için GHRP-6 Kürü

Kullanım alanları bu şekildedir. Kas büyümesi ve yağ yakımı düşünülürse günde 2 – 3 defa 100mcg şeklinde 3x100mcg alınmalıdır. En az 12 hafta kullanılması önerilmektedir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.