Yağ Yakarken Kas Kütlesi Kazanma Rehberi

0

Yağ yakarken kas yapmak hem kilo vermek isteyenlerin hem de biran önce kaslı bir vücuda ulaşmak isteyenlerin arzuları arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok kişi yağ yakma ve kas oluşturma konusunda hataya düşmektedir. Bu iki eylem birbirinden farklıdır. Fakat ikisini de elde etmek mümkündür. Sizlere bu yazımızda Yağ Yakarken Kas Kütlesi Kazanma Rehberi konusundan bahsedeceğiz.

İçindekiler

Kilo Verme ve Kas Kütlesi Oluşturma

Kas kütlesi oluşturma ve kilo verme birbirinden farklı kavramlar olsa da her ikisini de aynı anda gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için biraz sabır ve emek vermeniz gerekmektedir. Kilo vermek istiyorsanız ilk olarak kilo açığı oluşturmanız gerekmektedir. Yani vücudunuzda yağ yakmak için ortam hazırlamanız gerekmektedir. Kas kütlesi oluşturmak içinse fazla kaloriye ihtiyacınız vardır. Bu iki olguyu da bir arada tutarak yeterli kaloride yağ yakmanız ve kas kütlesi oluşturmanız mümkündür.

Kilo Vererek Kas Oluşturmak Mümkün Mü?

Birçok kişinin aklında hem kilo vermek hem de kilo verirken kas elde etmek vardır. Kas elde etmeniz için vücudunuzda belirli seviye de kalori olması gerekmektedir. Kilo vermeniz içinse belirli oranda kalori harcamanız ve yağ yakmanız gerekmektedir. Antrenman ve beslenme düzeninizi bu şekilde ayarlayarak hem kilo verebilir hem de kas elde edebilirsiniz. Bunun için iyi bir antrenör ve diyetisyen yardımı alabilirsiniz. Böylelikle hem ideal kitle beden indeksinize ulaşmış olacak hem de kas kütlenizi artırmış olacaksınız.

Pes Etmek Mi? Hayır!

Günümüzde kilo verirken kas elde etmek isteyenlerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi de pes etmektir. Belirli bir emek ve çaba sarf etmeden başarıya ulaşmak mümkün değildir. Sizlerde belirli bir kasa ve kiloya ulaşmak istiyorsanız kendinizi motive etmeli ve hedeflerinize doğru ilerlemelisiniz. Bir ay içerisinde her şeyin olması mümkün değildir. Fakat belirli bir süre sonra vücudunuzun buna alıştığını ve giderek hedefinize ulaştığınızı göreceksiniz.

Yağ Yakarken Kas Yapmak İçin İpuçları

Yağ yakarken kas yapmak isteyenlerin bazı hususlara dikkat etmesi ve ipuçlarından yararlanması gerekmektedir. Makalemizde belirtmiş olduğumuz gibi dikkat etmeniz en önemli husus sabır ve emektir. Diğer kısım olan ipuçlarını sizler için listeledik;

İşte Yağ Yakarken Kas Yapmak İçin İpuçları;

  • Uyku: Uyku hem katabolik yıkım hem de kaslarınızın onarımı ve yenilenmesi için oldukça önemli bir etkendir. Bu süreçte uyku düzeninizi ideal seviyeye çekmeniz gerekmektedir.
  • Egzersiz: Sıkılmadan ve pes etmeden egzersizlerinize devam etmeniz hem kas yapımında hem de kilo vermenizde büyük bir etkendir. Bunun için iyi bir antrenör eşliğinde belirlenecek programlara riayet ederek hareket etmeniz gerekmektedir.
  • Diyet: Diyet, sizlerin kilo vermeniz için temel etkendir. Bunun yanı sıra beslenme de aynı oranda kas kütlesi oluşturmanız için önemli bir etkendir. Uzman bir diyetisyen eşliğinde her iki hususu da uygun bir program hazırlamanız sizlerin avantajına olacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.