Kilo Vermek İsteyenler Hangi İçkileri Tüketebilir?

0

Alkollü içkilerin diyet sürecini zedeleyip zedelemediğine ilişkin birçok kişi için merak konusu olmuştur. Diyet anının en zor anları doğum günü, nişan ve düğün gibi özel davetlerdir. Birçok kişi bu özel davetlerde çok sevmiş oldukları yemeklere, tatlılara ve pastalara ulaşamamaktadırlar.

Bunların yanı sıra alkollü ortamlarda diyet yapanların büyük problemleri arasındadır. Birçok kişinin ortak sorusu haline gelen Alkol tüketmenin ya da kaçamak yapmanın diyete etkisi nedir? Bu kaçamak düzeltilebilir mi? Gibi soruları cevaplandıracağız.

İlk kural: Çok şekerli alkol tüketiminden kaçınmak

İçindekiler

Hangi İçki Çeşidini Tercih Etmeliyim?

Alkol tüketiminiz söz konusu olduğunda yapmanız gereken en mantıklı davranış şekerli içkilerden uzak durmaktır. Özellikle içerisinde yüksek kalori ve şeker barındıran donmuş içeceklerden uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra ek olarak meyve sularının ve şeker oranı yüksek içeceklerin tüketilmesi de diyet döneminde sizlere zarar vermektedir. Sizler için bu yazımızda hangi içki çeşitlerini tüketmeniz ya da tüketmemeniz konusunda detaylı olarak bilgi aktaracağız.

En İyi Seçenek: Vodka    

Vodka ve soda ikilisini denemek sizlerin diyeti açısından oldukça iyi olacaktır. Soda sıfır kaloriye sahip bir içecektir bunu vodka ile birleştirmeniz sizlerin daha az kaloride alkol tüketmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra şeker oranının da bu karışımda oldukça az olduğunu söyleyelim.

En Kötü Seçenek: Sex On The Beach

Yukarıda anlattığımız üzere meyve sularını içerisinde barındıran içkilerden oldukça uzak durmanız gerekmektedir. Meyve suyu ile sex on the Beach tüketimi içerisinde barındırmış olduğu aşırı kaloriden dolayı diyetinize oldukça zarar verecektir. Tahmini olarak bu karışımın içerisinde yaklaşık 300 kalori ve 30 gram şeker bulunmaktadır. Bu karışımdan uzak durmanız diyetiniz açısından oldukça önemlidir.

En İyi Seçenek: Rom

Özel davet ve etkinlikler rom ve diyet kola ikilisini kullanabilirsiniz. Rom, diyet kola ile birlikte kullanıldığında şekersiz ve çok düşük kaloriye sahip bir içki haline dönüşecektir. Bu özel davetlerde arkadaşınıza eşlik etmek ve diyetiniz açısından sizlere yardımcı olmada büyük bir fayda sağlayacaktır.

En Kötü Seçenek: Pina

Bu içki içerisinde bol miktarda şeker, Hindistan cevizi yağı, ananas suyu ve rom barındırmaktadır. Bu ise aşırı bir kalori anlamına gelmektedir. Diyetiniz açısından özel davetlerde en son tercih edeceğiniz hatta hiç kullanmayacağınız içkiler arasında yer almaktadır.

En İyi Seçenek: Manhattan

İçkinizi sade bir şekilde içmeyi tercih etmiyorsanız içerisinde viski, vermut ve acının yer aldığı düşük kalorili manhattanı tercih edebilirsiniz. Bu hem ortama ayak uydurmanızı hem de diyetinize başarılı bir şekilde devam etmenizi sağlayacaktır.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.